Cumbria Draws 2017

The David English Bunbury Cup Competition – 2017. U12’s
 

Round 1 to be played by Friday 12 May.

St Benedicts RC High School v. West Lakes Academy
Whitehaven School v. bye
bye v. Cockermouth School
St Josephs RC High School v. Keswick School
Caldew School v. Richard Rose Central Academy
Richard Rose Morton Academy v. bye
The Nelson Thomlinson School v. William Howard School
Austin Friars School v. Trinity School
Dallam School v. Millom School
Furness Academy/ Chetwynde v. St Bernards RC High School
Dowdales School v. Cartmel Priory School
Ulverston Victoria High School v. Walney School
Queen Katherine School v. Queen Elizabeth School
Kirkbie Kendal School/Ullswater CC v. Appleby Grammar School
Windermere School v. Kirkby Stephen Grammar School
Queen Elizabeth Grammar School v. Lakes School, Windermere

 

Final to be played Tuesday July 04 at Keswick CC at 1000 (provisional).

 

 

The George Scott U13 Cup Competition – 2017
Round 1 to be played by Friday 12 May.

 

(Carlisle Section to be drawn 20.03.17.)

Millom School v. Chetwynde School
Cartmel Priory School/Dowdales v. St Bernards RC High School
Furness Academy v. Dallam School
Walney School v. Ulverston Victoria High School
Windermere School v. Kirkby Stephen Grammar School
Queen Katherine School v. Ullswater Community College
Queen Elizabeth Grammar School v. Appleby Grammar School
Lakes School / Queen Elizabeth School v. Kirkbie Kendal School
St Benedicts RC High School v. West Lakes Academy
Whitehaven School v. Cockermouth School
St Josephs RC High School v. bye
bye v. Keswick School

 

Semis and Final scheduled for Thursday 06 July at Workington Cricket Club (provisional)

The ESCA  U14 One Day Cup – 2017
Round 1 to be played by Friday 12 May.
Kirkby Stephen Grammar School v. Windermere School
Queen Katherine School v. Lakes School, Windermere
Queen Elizabeth Grammar School v. Ullswater Community College
Queen Elizabeth School/ Appleby v. Kirkbie Kendal School
The Nelson Thomlinson School v. Austin Friars School
Caldew School v. Richard Rose Central Academy
Richard Rose Morton Academy v. William Howard School
Lime House School v. Trinity School
Cartmel Priory School v. Chetwynde School
Walney School / Ulverston VHS v. Furness Academy
Dallam School v. Dowdales School
Millom School v. St Bernards RC High School
bye v. Whitehaven School
bye v. West Lakes Academy
St Benedicts RC High School v. St Josephs RC High School
Cockermouth School v. Keswick School

 

Final to be played Tuesday July 04 at Keswick CC at 1330 (provisional).

The ESCA/ECB U15 20/20 Competition – 2017
Round 1 to be played by Friday 12 May.
Queen Katherine School v. Windermere School
Kirkby Stephen Grammar School v. Queen Elizabeth School
Appleby Grammar School v. Kirkbie Kendal School
Lakes School, Windermere v. Ullswater Community College
Dallam School v. Millom School
St Bernards RC High School v. Walney School
Chetwynde School v. Cartmel Priory School
Ulverston Victoria High School v. Furness Academy
Richard Rose Central Academy v. Caldew School
Trinity School v. Richard Rose Morton Academy
William Howard School v. The Nelson Thomlinson School
Lime House School v. Austin Friars School
St Benedicts RC High School v. West Lakes Academy
Whitehaven School v. Cockermouth School
bye bye
St Josephs RC High School v. Keswick School

 

Semis and Final to be played Wednesday 21 June at 1030 at Netherfield CC.